[ preskočiť na obsah ]
Pension Zachej - relax formou zážitku
Úvod | |Kniha návštev
slovenskydeutschenglishfrançaispolskynederlands

Špeciálna ponuka

Romantický víkend Školenie Špeciálna ponuka

Počasie

Aktuálne Dnes Zajtra
fair (day)

07:29 h16°C

sunny

22.07.201314°C/30°C

sunny

23.07.201314°C/30°C

 

Okolie

Známe kúpeľné mesto s najvyšším počtom slnečných dní v roku, ležiace na oboch brehoch rieky Váh, Vás očarí svojím „prímorským výzorom.“ Rozľahlý mestský park, kolonáda či kúpeľný ostrov lákajú na príjemné prechádzky. Prírodnú kyslíkovú terapiu Vám zaručí výlet do okolitého pohoria Považský Inovec, popretkávaného sieťou turistických chodníkov. Zoznámte sa z aj z okolím mesta.

Bezovec

Bezovec, najznámejšie stredisko rekreácie a športu na Považskom Inovci s pekným výhľadom na okolie. V lete sú tu dobré podmienky na nenáročnú turistiku a cykloturistiku. V zime je k dispozícii 6 vlekov s umelým zasnežovaním a nočným lyžovaním (vzdialenosť:15 km).

Čertova pec

Chránený prírodný jaskynný výtvor v ktorom sa našli stopy po najstaršom osídlení človeka na Slovensku, z obdobia stredného paleolitu. Nachádza sa tu aj rovnomenný motorest v ktorom si môžete oddýchnuť. Prístup aj pešo, alebo na bicykli (vzdialenosť: 8 km).

Ratnovská zátoka

Areál vodného lyžovania na jazere Sĺňava (s cyklookruhom 12 km), nachádzajúcom sa juhovýchodne od mesta, ktorého brehy ponúkajú príjemné miesta pre peších aj cyklo návštevníkov, v ktorom sa v letnej sezóne prevádzkuje vodnolyžiarský vlek. Susedí s vláčim ostrovom Čajka, ktorý je chráneným hniezdiskom vzácnych druhov vtáctva (vzdialenosť: 2 km).

Mohyla Dr. Milana Rastislava Štefánika na Bradle

Na Bradle, najvyššom vrchu Myjavskej pahorkatiny sa týči mohutná stavba. Mohyla Milana Rastislava Štefánika od architekta Dušana Jurkoviča. Dostanete sa naň z Brezovej pod Bradlom, predtým však prejdete rodnou obcou M. R. Štefánika, Košariskami (vzdialenosť: 25 km).

Hrad Beckov

Beckovský hrad vypínajúci sa na strmom brale sa spomína už okolo roku 1200. Tento pohraničný hrad patril kráľovi, Matúšovi Čákovi a od roku 1388 rôznym šľachtickým rodinám. V 16. storočí boli zosilnené opevnenia tak odolal aj tureckému útoku v roku 1599. Po požiari v roku 1729 pustol a zrúcaniny boli po roku 1945 vzhľadom na ich historický význam vyhlásené za národnú kultúrnu pamiatku. Prístupný je priamo z obce vyznačeným chodníkom (vzdialenosť: 20 km).

Hrad Čachtice

Čachtický hrad bol postavený v prvej polovici 13 storočia ako pohraničná strážna pevnosť. Koncom 13. storočia ho obliehal kráľ Přemysl Otakar ll. Hrad bol povestný výčinmi Alžbety Báthoryovej (1560-1614), ktorá bola pre vraždy dievčat odsúdená v r. 1611 na doživotný žalár. Po kuruckých vojnách, začiatkom 18. storočia, hrad začal pustnúť, teraz je v zrúcaninách. Prístup z obce Čachtice (vzdialenosť: 12 km).

Hrad Tematín

Prvá zmienka pochádza z roku 1270 kedy patril kráľovi a bol vybudovaný ako strážny s úlohou chrániť jednu z ciest na Moravu. Od polovice 16. storočia patril Thurzovcom ktorí zdokonalili systém protitureckej obrany. Prístup je z obce Hrádok, Lúka a Nová Lehota. Z Tematínu je za dobrej viditeľnosti nádherný výhľad na Vážsku rovinu a Piešťany a Nové Mesto nad Váhom budete mať ako na dlani (vzdialenosť: 8 km).

Topoľčiansky hrad

Zrúcaniny kráľovského gotického hradu z r. 1235 čnejú priamo nad obcou Podhradie. Neskôr často menil majiteľov. Roku 1434 ho dobili husitské vojská a stal sa ich oporným bodom na ďalšie výboje. Od 18. storočia prestal mať strategický význam a začal pustnúť. Zo zrúcanín je výborný výhľad. Prístup z obce vyznačeným chodníkom (vzdialenosť: 18 km (lesom) 33 km (autom)).

Moravany nad Váhom

Obec je preslávená jedeným z najvzácnejších nálezov zo staršej doby kamennej. Soška je vyrezaná z mamutieho kla a je vysoká 7,7 cm. Jej vek sa odhaduje asi na 22 800 rokov. Nachádza sa v nej kaštieľ zo 16. storočia, ktorý patril Csákyovcom a kostol pochádzajúci zo stredoveku (vzdialenosť: 2 km).

Trnava

Prvé slobodné kráľovské mesto na území Slovenska. V minulosti centrum náboženstva, vedy a vzdelania v Uhorsku o čom svedčí aj prezývka Malý Rím. V meste sa nachádza množstvo pamiatok (vzdialenosť: 32 km).

Vrbové

Rodisko kráľa Madagaskaru, grófa Mórica Beňovského. V meste sa nachádza okrem iného aj známa šikmá veža z roku 1835 ktorej odklon od osi je 98 cm. Početnú židovskú komunitu, ktorej korene siahajú do 17. storočia, kedy sem z Moravy prišlo vyše 200 židov, prezentuje synagóga (vzdialenosť: 8 km).

Hotel penzión ZACHEJ Piešťany © 2007 All right reserved design: word & image 2007 TYPO3 implementation: KIOS