[ preskočiť na obsah ]
Pension Zachej - relax formou zážitku
Úvod | |Kniha návštev
slovenskydeutschenglishfrançaispolskynederlands

Špeciálna ponuka

Romantický víkend Školenie Špeciálna ponuka

Počasie

Aktuálne Dnes Zajtra
fair (day)

07:29 h16°C

sunny

22.07.201314°C/30°C

sunny

23.07.201314°C/30°C

Železničná doprava - mesto Piešťany leží na medzinárodnej železničnej trati s prepojením na Budapešť, Viedeň a Varšavu.

Z histórie Piešťan

Piešťany

Piešťany sa rozprestierajú na rozlohe 4 420 ha pod západnými svahmi Považského Inovca v nadmorskej výške 162 m. V západnej časti Slovenska, v údolí dolného toku najdlhšej slovenskej rieky Váh. Mesto má asi 32 tisíc obyvateľov a je sídlom okresu Piešťany, v Trnavskom kraji, ktorý tvorí 27 obcí.

Svetové kúpele

Piešťany patria medzi najvýznamnejšie európske kúpele svojho druhu, známe na celom svete. Kúpele sú zamerané na liečbu chorôb pohybových ústrojov a nervových chorôb. Liečivá sila termálnej vody s teplotou až 67-69°C spočíva v jej obsahu síry, sírovodíka a sadry. Ďalším jedinečným liečivým zdrojom je sírne termálne bahno.

Spojnica dopravných sietí

Poloha Piešťan je spojnicou medzinárodných dopravných koridorov. Vzdušného, diaľničného a železničného - v budúcnosti s perspektívou prepojenia aj riečnej dopravy. Letisko s medzinárodným štatútom s pristávacou dráhou s rozmermi 2 000 x 30 m vytvára výborné predpoklady pre turistický a ekonomický rozvoj širšieho regiónu.

Bratislava a Viedeň len na skok

Diaľnica D1 (Bratislava, Trnava, Piešťany, Trenčín, Žilina) s medzinárodným prepojením na Viedeň a Brno vytvára ideálne prepojenie mesta Piešťany s regiónom hlavného mesta SR a s regiónom horného Považia. Piešťany ležia len 80 km od hlavného mesta Bratislava a 140 km od letiska Schwechat vo Viedni.

Obec Banka

Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1241 (Bana), v súvislosti s dnes zaniknutým a strateným hradom. Obec Banka leží na ľavom brehu rieky Váh, na juhozápade Považského Inovca, v tesnej blízkosti mesta Piešťany. Najzápadnejším výbežkom Považského Inovca je Serbalov vŕšok známy pod názvom Červená veža. V roku 1995 sa obec odčlenila od mesta Piešťany, ktoré sú teraz jej okresným mestom. V súčasnosti má obec 2 145 obyvateľov.

Hotel penzión ZACHEJ Piešťany © 2007 All right reserved design: word & image 2007 TYPO3 implementation: KIOS