[ preskočiť na obsah ]
Pension Zachej - relax formou zážitku
Úvod | |Kniha návštev
slovenskydeutschenglishfrançaispolskynederlands

Špeciálna ponuka

Romantický víkend Školenie Špeciálna ponuka

Počasie

Aktuálne Dnes Zajtra
fair (night)

21:59 h17°C

thundershowers

22.10.201313°C/18°C

partly cloudy (day)

23.10.201311°C/20°C

 

O nás

„Keď chcete, môžete kaž­dú noc spať v inej krajine bez to­ho, aby ste vytiahli päty z Piešťan!"

Otto Zachej

Intro

Pod priaznivú dynamiku rastu sektora služieb v Piešťanoch sa podpísali prírodné a kul­túrne atrakcie v okolí mesta, ale najmä kúpele, založené grófom Erdödym začiatkom 19. storočia. Odvtedy ich navštívilo mnoho zná­mych osobností histórie i súčas­nosti. Zdravie si tu utužoval aj cisár František Jozef s manželkou Sissi, bulharský cár Ferdinand I., maha­radžovia z Indie a Malajzie či pre­zidenti a diplomati najrozličnejších štátov sveta.

Impulz

Obrovský potenciál mesta nielen v kúpeľnej turistike, ale aj v ďalších oblastiach cestovného ruchu sa i napriek piatim tisíckam lôžok do­siaľ naplno nevyužíva. A to bol pre nás impulz. Po rokoch tvrdej práce v hotelierstve, kde ja som šéfoval hotelu a manželka roky pracovala ako prevádzkarka, sme po zmenách vo vedení zostali nezamestnaní a niekoľko mesiacov strá­vených návštevami úradu práce v nás prebudilo myšlienku postaviť si vlastný penzión. Našli sme po­zemok s výbornou polohou, spí­sali projekt a požiadali významnú banku v Piešťanoch o úver. Všetko, čo sme mali my, bola naša odbornosť, orientácia v biznise a samotný projekt.

Štart na výbornú

Penzión Zachej sme začali stavať v auguste 2004 a už v júni 2005 sme v ňom privítali prvých hostí. Za touto jednou vetou sa skrýva tvrdá prá­ca, dni a mesiace driny, ale aj or­ganizačných i papierových bojov. Tie nás utužili v presvedčení, že sme sa rozhodli správne, napokon veď sme hotelieri a vieme ako na to. Hneď v tomto mesiaci sme ma­li trojštvrtinovú vyťaženosť. Dnes máme často obsadené všetky izby, takmer väčšinou sú to hostia zahraniční. Boli týždne keď sme tu mali pokope štrnásť národností. Dobrým znamením je že prišla aj firemná klien­tela, ktorá sa už v penzióne udo­mácnila.

Vysoký štandard

Zahraniční klienti sú zvyknutí na určitý štandard. Ubytovanie na úrovni a vynikajúca kuchyňa mu­sia byť samozrejmosťou. Musíte sa prispôsobiť potrebám zákazníka. Neviem si predstaviť, že by som niekomu, kto si okolo polnocí ob­jednáva večeru, povedal, že varíme len do desiatej. Nuansy dobrého remesla som sa naučil počas niekoľkoročného pô­sobenia v Rakúsku. V Lech am Alberg pri Innsbrucku som obslu­hoval princeznú Dianu, Joa Cockera a veľa ďalších celebrít. Tie ma vyškolili profesionalite.

Podstata nášho úspechu

V penzióne Zachej sme hr­dí na svoju prácu. Nielen mi majite­lia, ale aj naši zamestnanci. Tak, ako zákazník vycíti problémy, vycíti aj spokojnosť zamestnancov. Hotel so stabilným personálom určite získava viac na hodnote. Zákazník sa vždy lepšie cíti, keď sa, hoci po rokoch, vráti do hotela a víta ho tá istá tvár. Keď si ho napríklad recepčná pa­mätá, cíti sa príjemne.Prijmite teda naše pozvanie, my sa už dnes tešíme na stretnutie s vami.
 

Eva a Otto Zachejovci

Hotel Penzión Zachej, Piešťany

Hotel penzión ZACHEJ Piešťany © 2007 All right reserved design: word & image 2007 TYPO3 implementation: KIOS